El Rector va donar el tret de sortida al curs 2021-22 de la Politècnica UdG.
El passat divendres 15 d’octubre de 2021 a la tarda el Rector de la UdG, Dr. Quim Salvi, va Inaugurar el curs acadèmic de l’Escola Politècnica Superior de la Universitat de Girona.
L’acte es va fer a l’aire lliure davant de l’edifici Politècnica – 1, el clima va acompanyar amb les ganes de poder anunciar que ja estem al camí final per a reprendre l’activitat acadèmica amb la presencialitat total de cares al proper quadrimestre tal com estava programat.
El fil conductor de l’acte va seguir la cronologia natural de creixement Universitari. Els primers premiats van ser els Premis Talent, els estudiants brillants que entren amb millor nota i que han escollit en primera opció un Grau de la Politècnica de la UdG, fruit del conveni entre el Patronat i Caixabank reben l’import de la matrícula del primer any. En Iu Font i la Laia Millan van fer una pinzellada de com ha estat la seva entrada a la Universitat.
A continuació es van lliurar els diplomes dels Premis Extraordinaris de Titulacions de Grau i Màster, corresponents als que han obtingut la millor nota de la seva promoció i estudi. Els que també van estar reconeguts i obsequiats pels Col·legis Professionals dels seus àmbits, que van participar en el lliurament de diplomes, juntament amb la Presidenta del Consell Social Dra. Rosa Núria Aleixandre, el Rector UdG Dr. Quim Salvi i la Directora de l’Escola Dra. M. Àngels Pèlach.
Tota la cerimònia es va enfocar a les “persones” donant el protagonisme a l’experiència i treball individual i col·lectiu, acabant amb el reconeixement del personal acadèmic que ha estat treballant per formar als professionals que surten de la Universitat, i alguns d’ells s’han jubilat durant aquest dos últims cursos.
La vetllada va finalitzar amb les paraules del Rector inaugurant oficialment el curs acadèmic 2021-22 a l’Escola Politècncia Superior.
Fotos de l'esdeveniment (enllaç)
Per a veure aquest contingut heu de modificar les vostres preferències de Cookies.
">Vídeo resum
Els guardonats durant aquest acte han estat:
4ª Promoció dels Premis Talent (2020)
PAUL-ADRIAN BUHA
Estudis: Grau en Disseny i Desenvolupament de Videojocs
Centre de procedència: Institut Roquetes
MARC BURGELL BARCELÓ
Estudis: Grau en Enginyeria Mecànica
Centre de procedència: Maristes Girona
JORDI CARÓS ROVIRA
Estudis: Grau en Enginyeria Química
Centre de procedència: Institut Montsoriu
ALBERT CARRASCO LLENSA
Estudis: Doble titulació Grau en Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica – Grau en Enginyeria Elèctrica
Centre de procedència: Instiut Ramon Muntaner
JUDIT CASALS GARRIGÓ
Estudis: Grau en Estudis d’Arquitectura
Centre de procedència: Institut Miquel Bosch i Jover
FERRAN CONCHILLO CASTILLO
Estudis: Grau en Enginyeria Biomèdica
Centre de procedència: Institut Sant Elm
IU FONT GINJAUME
Estudis: Doble titulació Grau en Enginyeria en Tecnologies Industrials – Grau en Administració i Direcció d’Empreses
Centre de procedència: Institut Celrà
ANIOL MOLERO GRAU
Estudis: Grau en Enginyeria Informàtica
Centre de procedència: Institut Llagostera
CARLA PARELLA LLENAS
Estudis: Grau en Enginyeria Agroalimentària
Centre de procedència: Institut Santiago Sobrequés Vidal
JORDI ROYAN ONTIVEROS
Estudis: Doble titulació Grau en Enginyeria en Tecnologies Industrials – Grau en Administració i Direcció d’Empreses
Centre de procedència: Institut Sant Feliu de Guíxols
KARINA SANNIKOVA
Estudis: Doble titulació Grau en Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica – Grau en Enginyeria Elèctrica
Centre de procedència: Institut Montilivi
PAU VILLAREAL FERNÁNDEZ
Estudis: Grau en Enginyeria Mecànica
Centre de procedència: Maristes Girona
5ª Promoció dels Premis Talent (2021)
ORIOL ABELLA I JORDÀ
Estudis: Grau en Enginyeria en Tecnologies Industrials
Centre de procedència: Vedruna-Girona
PAU CARRASCO I ARDERIU
Estudis: Grau en Enginyeria Informàtica
Centre de procedència: Institut Carles Rahola i Llorens
PAU COSTA CASALS
Estudis: Grau en Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica
Centre de procedència: Institut La Garrotxa
CARLA FIGUERES FERNÁNDEZ
Estudis: Grau en Enginyeria Biomèdica
Centre de procedència: La Salle Girona
MARINA GENESTAR SANCHEZ
Estudis: Grau en Innovació i Seguretat Alimentària
Centre de procedència: IES Ma Cardona
MARIAM HARB MARCÓ
Estudis: Doble titulació Grau en Enginyeria en Tecologies Industrials – Grau en Administració i Direcció d’Empreses
Centre de procedència: Montessori-Palau
ANIOL JUANOLA VILALTA
Estudis: Grau en Enginyeria Informàtica
Centre de procedència: Institut Pere Alsius i Torrent
MARIO LÓPEZ MEDINA
Estudis: Grau en Enginyeria Mecànica
Centre de procedència: IES Sant Agustí
LAIA MILLÁN COMAS
Estudis: Grau en Enginyeria Química
Centre de procedència: Les Alzines
MARÇAL PONS WENDENBURG
Estudis: Grau en Estudis d’Arquitectura
Centre de procedència: Institut Santiago Sobrequés Vidal
ANNA SOLER BOADA
Estudis: Grau en Enginyeria Informàtica
Centre de procedència: Institut Montilivi
DANIEL VIEYRA GALLEGO
Estudis: Grau en Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica
Centre de procedència: Empordà, C.E. – Sant Josep
Premis Extraordinaris de Titulació:
Grau en Estudis d’Arquitectura 2018-2019:
- Lídia Pérez i González
- Alexandre Solés Salesa
Grau en Estudis d’Arquitectura 2019-2020
- Hayat Bouchikh El Jarroudi
Màster en Arquitectura 2018-2019
Màster en Arquitectura 2019-2020
- Joaquim Perea i León
- Jéssica Sauleda Xifra
- Alexandre Solés Salesa
- Pau Ventura i Pericot
Grau en Enginyeria Informàtica
- 2019-20 Francesc Xavier Bullich Parra
Màster en Enginyeria Informàtica
- 2018-19 Òscar Galera Alfaro
Grau en Enginyeria Agroalimentària
- 2019-20 Zohra El Khattabi
Màster en Biotecnologia Alimentària (el lliura la Directora, el Rector i la Presidenta Consell Social)
- 2018-19 Luis Alejandro Moll Dos Santos
- 2019-20 Laura Feliu Paradeda
Grau en Enginyeria Elèctrica
- 2018-19 Albert Guixeras i Nogué
- 2019-20 Fanals i Batllori Josep (també recull el del seu germà Llorenç del Grau en Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica)
Grau en Enginyeria Mecànica
- 2019-20 Aitor Palomanes Jiménez
Grau en Enginyeria Química
- 2018-19 Jordi Rutllan Esteba
Grau en Enginyeria en Tecnologies Industrials
- 2018-19 Júlia Soler Boada
- 2019-20 Aniol Castany Feixas
Màster en Enginyeria Industrial
Professors jubilats que van assistir:
- Jaume Rigau Vilalta (Dep. IMAE) 2019-20
- Jesús Rodríguez Casellas (Dep. AEC) 2019-20
- Josep Tresserras Pica (Dep. OGEDP) 2020-21
- Esmeralda Úbeda de la Casa (Dep. Física) 2019-20
- Josep Xargayó Basset (Dep. EEEA) 2019-20
Notícies relacionades