Anar al contingut (clic a Intro)
UdG Home UdG Home
UdG 30 anys
Tancar
Menú

Escola Politècnica Superior

El passat divendres 15 d’octubre de 2021 a la tarda el Rector de la UdG, Dr. Quim Salvi,  va Inaugurar el curs acadèmic de l’Escola Politècnica Superior de la Universitat de Girona.

L’acte es va fer a l’aire lliure davant de l’edifici Politècnica – 1, el clima va acompanyar amb les ganes de poder anunciar que ja estem al camí final per a reprendre l’activitat acadèmica amb la presencialitat total de cares al proper quadrimestre tal com estava programat.

El fil conductor de l’acte va seguir la cronologia natural de creixement Universitari. Els primers premiats van ser els Premis Talent, els estudiants brillants que entren amb millor nota i que han escollit en primera opció un Grau de la Politècnica de la UdG, fruit del conveni entre el Patronat i Caixabank reben l’import de la matrícula del primer any.  En Iu Font i la Laia Millan van fer una pinzellada de com ha estat la seva entrada a la Universitat.

A continuació es van lliurar els diplomes dels Premis Extraordinaris de Titulacions de Grau i Màster, corresponents als que han obtingut la millor nota de la seva promoció i estudi. Els que també van estar reconeguts i obsequiats pels Col·legis Professionals dels seus àmbits, que van participar en el lliurament de diplomes, juntament amb la Presidenta del Consell Social Dra. Rosa Núria Aleixandre, el Rector UdG Dr. Quim Salvi i la Directora de l’Escola Dra. M. Àngels Pèlach.

Tota la  cerimònia es va enfocar a les  “persones” donant el protagonisme a l’experiència i treball individual i col·lectiu, acabant amb el reconeixement del  personal acadèmic que ha estat treballant per formar als professionals que surten de la Universitat, i alguns d’ells s’han jubilat durant aquest dos últims cursos.

La vetllada va finalitzar amb les paraules del Rector inaugurant oficialment el curs acadèmic 2021-22 a l’Escola Politècncia Superior.
Fotos de l'esdeveniment (enllaç

">Vídeo resum 

Els guardonats durant aquest acte han estat:

4ª Promoció dels Premis Talent (2020)
PAUL-ADRIAN BUHA
Estudis: Grau en Disseny i Desenvolupament de Videojocs
Centre de procedència: Institut Roquetes

MARC BURGELL BARCELÓ
Estudis: Grau en Enginyeria Mecànica
Centre de procedència: Maristes Girona

JORDI CARÓS ROVIRA
Estudis: Grau en Enginyeria Química
Centre de procedència: Institut Montsoriu

ALBERT CARRASCO LLENSA
Estudis: Doble titulació Grau en Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica – Grau en Enginyeria Elèctrica
Centre de procedència: Instiut Ramon Muntaner

JUDIT CASALS GARRIGÓ
Estudis: Grau en Estudis d’Arquitectura
Centre de procedència: Institut Miquel Bosch i Jover

FERRAN CONCHILLO CASTILLO
Estudis: Grau en Enginyeria Biomèdica
Centre de procedència: Institut Sant Elm

IU FONT GINJAUME
Estudis: Doble titulació Grau en Enginyeria en Tecnologies Industrials – Grau en Administració i Direcció d’Empreses
Centre de procedència: Institut Celrà

ANIOL MOLERO GRAU
Estudis: Grau en Enginyeria Informàtica
Centre de procedència: Institut Llagostera

CARLA PARELLA LLENAS
Estudis: Grau en Enginyeria Agroalimentària
Centre de procedència: Institut Santiago Sobrequés Vidal

JORDI ROYAN ONTIVEROS
Estudis: Doble titulació Grau en Enginyeria en Tecnologies Industrials – Grau en Administració i Direcció d’Empreses
Centre de procedència: Institut Sant Feliu de Guíxols

KARINA SANNIKOVA
Estudis: Doble titulació Grau en Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica – Grau en Enginyeria Elèctrica
Centre de procedència: Institut Montilivi

PAU VILLAREAL FERNÁNDEZ
Estudis: Grau en Enginyeria Mecànica
Centre de procedència: Maristes Girona


5ª Promoció dels Premis Talent (2021)  
ORIOL ABELLA I JORDÀ
Estudis: Grau en Enginyeria en Tecnologies Industrials
Centre de procedència: Vedruna-Girona

PAU CARRASCO I ARDERIU
Estudis: Grau en Enginyeria Informàtica
Centre de procedència: Institut Carles Rahola i Llorens

PAU COSTA CASALS
Estudis: Grau en Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica
Centre de procedència: Institut La Garrotxa

CARLA FIGUERES FERNÁNDEZ
Estudis: Grau en Enginyeria Biomèdica
Centre de procedència: La Salle Girona

MARINA GENESTAR SANCHEZ
Estudis: Grau en Innovació i Seguretat Alimentària
Centre de procedència: IES Ma Cardona

MARIAM HARB MARCÓ
Estudis: Doble titulació Grau en Enginyeria en Tecologies Industrials – Grau en Administració i Direcció d’Empreses
Centre de procedència: Montessori-Palau

ANIOL JUANOLA VILALTA
Estudis: Grau en Enginyeria Informàtica
Centre de procedència: Institut Pere Alsius i Torrent

MARIO LÓPEZ MEDINA
Estudis: Grau en Enginyeria Mecànica
Centre de procedència: IES Sant Agustí

LAIA MILLÁN COMAS
Estudis: Grau en Enginyeria Química
Centre de procedència: Les Alzines

MARÇAL PONS WENDENBURG
Estudis: Grau en Estudis d’Arquitectura
Centre de procedència: Institut Santiago Sobrequés Vidal

ANNA SOLER BOADA
Estudis: Grau en Enginyeria Informàtica
Centre de procedència: Institut Montilivi

DANIEL VIEYRA GALLEGO
Estudis: Grau en Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica
Centre de procedència: Empordà, C.E. – Sant Josep

Premis Extraordinaris de Titulació:

Grau en Estudis d’Arquitectura 2018-2019:

  • Lídia Pérez i González
  • Alexandre Solés Salesa

Grau en Estudis d’Arquitectura 2019-2020

  • Hayat Bouchikh El Jarroudi

Màster en Arquitectura 2018-2019

  • Judit Cabruja Casadevall

Màster en Arquitectura 2019-2020

  • Joaquim Perea i León
  • Jéssica Sauleda Xifra
  • Alexandre Solés Salesa
  • Pau Ventura i Pericot

Grau en Enginyeria Informàtica

  • 2019-20 Francesc Xavier Bullich Parra

Màster en Enginyeria Informàtica

  • 2018-19 Òscar Galera Alfaro

Grau en Enginyeria Agroalimentària

  • 2019-20 Zohra El Khattabi

Màster en Biotecnologia Alimentària (el lliura la Directora, el Rector i la Presidenta Consell Social)

  • 2018-19 Luis Alejandro Moll Dos Santos
  • 2019-20 Laura Feliu Paradeda

Grau en Enginyeria Elèctrica

  • 2018-19 Albert Guixeras i Nogué
  • 2019-20 Fanals i Batllori Josep (també recull el del seu germà Llorenç del Grau en Enginyeria Electrònica Industrial i Automàtica)

Grau en Enginyeria Mecànica

  • 2019-20 Aitor Palomanes Jiménez

Grau en Enginyeria Química

  • 2018-19 Jordi Rutllan Esteba

Grau en Enginyeria en Tecnologies Industrials

  • 2018-19 Júlia Soler Boada
  • 2019-20 Aniol Castany Feixas

Màster en Enginyeria Industrial

  • 2018-19 Albert Roca Calm

Professors jubilats que van assistir:

  • Jaume Rigau Vilalta (Dep. IMAE) 2019-20
  • Jesús Rodríguez Casellas (Dep. AEC) 2019-20
  • Josep Tresserras Pica (Dep. OGEDP) 2020-21
  • Esmeralda Úbeda de la Casa (Dep. Física) 2019-20
  • Josep Xargayó Basset (Dep. EEEA) 2019-20

 

Notícies relacionades

Escull quins tipus de galetes acceptes que el web de la Universitat de Girona pugui guardar en el teu navegador.

Les imprescindibles per facilitar la vostra connexió. No hi ha opció d'inhabilitar-les, atès que són les necessàries pel funcionament del lloc web.

Permeten recordar les vostres opcions (per exemple llengua o regió des de la qual accediu), per tal de proporcionar-vos serveis avançats.

Proporcionen informació estadística i permeten millorar els serveis. Utilitzem cookies de Google Analytics que podeu desactivar instal·lant-vos aquest plugin.

Per a oferir continguts publicitaris relacionats amb els interessos de l'usuari, bé directament, bé per mitjà de tercers (“adservers”). Cal activar-les si vols veure els vídeos de Youtube incrustats en el web de la Universitat de Girona.