Escola Politècnica Superior

Edificis i instal·lacions

Montilivi

EPS IV EPS II Tallers EPS I EPS III Mòduls centrals Bibliotèca CIAE Facultat econòmiques Facultat dret Facultat ciències Aulari comú Hibernacle Servei esports
1
EPS IV
2
EPS II
3
Tallers
4
EPS I
5
EPS III
6
Mòduls centrals
7
Bibliotèca
8
CIAE
9
Facultat econòmiques
10
Facultat dret
11
Facultat ciències
12
Aulari comú
13
Hibernacle
14
Servei esports
  • 1
    EPS IV
  • 2
    EPS II
  • 3
    Tallers
  • 4
    EPS I
  • 5
    EPS III
  • 6
    Mòduls centrals
  • 7
    Bibliotèca
  • 8
    CIAE
  • 9
    Facultat econòmiques
  • 10
    Facultat dret
  • 11
    Facultat ciències
  • 12
    Aulari comú
  • 13
    Hibernacle
  • 14
    Servei esports

Edifici Politècnica I

Planta Tipus Nomenclatura
Baixa Aula I-01, I-02, I-03
Primera Aula Informàtica I-13i, I-15i, I-16i
Segona Laboratori Enginyeria Química
Instrumentació
Tercera Aula Informàtica I-31i

Edifici Politècnica II

Planta Tipus Nomenclatura
Soterrani (-2) Laboratori Estructures (Estr.)
Materials de Construcció (Mat. Constr.)
Construcció (constru.)
Maquetes (Maq.)
Soterrani (-1) Laboratori PLC's (PLC)
Automàtica Industrial (A. Ind.)
Baixa Aula II-01, II-01C, II-02 (A i B), II-03 (A i B), II-04 (A i B), II-05, II-06, II-07, II-08, II-09
Laboratori Projectual (Proj.)
Ciència i Tecnologia de Materials (C.T.M.)
Robòtica (Rob.)
Mecànica de Fluids Computacional (M.F.C.)
Regulació Automàtica (R.A.)
Mecànica de fluids: Pneumàtica Fluídica
Mecànica de fluids: Lubricants i Combustibles
Mecànica de Fluids (M.F.)
Visió per Computador (Vis. Comp.)
Disseny de Màquines (D. Maq.)
Mecànica (Mec.)
Taller Mecànic i Control Numèric (T.M.C.N.)
Electrotècnica, Màquines Elèctriques i Electrònica de Potència (M.E.)

Edifici Politècnica III

Planta Tipus Nomenclatura
Baixa Aula III-01, III-02, III-03, III-04, III-05, III-06, III-07, III-08, III-09, III-10, III-11.
Laboratoris III-01i, III-02i, III-03i, III-04i
Aules informàtiques Comunicacions i Sistemes (III-04i, C.S.)

Politècnica IV

Edifici Tallers

Planta Tipus Nomenclatura
Baixa Laboratori Resistència de Materials (R. Mat.)
Física Ambiental
Disseny del Producte
Energia (Energia)
Calor i Fred (C. i F.)
Motors Tèrmics (M.T.)
Agricultura: Producció Vegetal (Agr. P.V.)
Agricultura: Edafologia (Agr. E.)
Sala de Destrucció de Mostres
Primera Hivernacle Hivernacle-tallers (Hivrn-Tallers)

Aulari comú

Planta Tipus Nomenclatura
Baixa Laboratoris Microprocessadors (AC-039, Micropr.)
Aules informàtiques AC-020, AC-021, AC-022, AC-023, AC-024, AC-035i, AC-036i, AC-037i, AC-038i.
Primera Laboratoris Física 1 (AC-119, F1)
Física 2 (AC-118, F2)
Física 3 (AC-117, F3)
Bioquímica i Experimentació Microbiologia (AC-128, Bioq. i E.)
Microbiologia (AC-129, Microbiol.)
Introducció als Computadors (AC-130, I.C.)
Segona Laboratoris Instrumentació (AC-225, Instr.)
Anàlisi Química (AC-224, Anal. Q.)
Fonaments de Química (AC-223, F.Q.)
Electrònica Bàsica (AC-244, E.B.)
Experimentació en Química II (AC-239, E.E.Q.II)
Experimentació en Química I (AC-240, E.E.Q.I)
Instal·lacions (AC-208, Inst.)
AC-210